O škole /Jak to začalo

Tato  škola nahrazuje naší starou, Bradavice (harry-bradavice.webnode.cz),

a to proto, že naše stará škola dost výrazně upadala, prostě a jednoduše, chtělo to změnu...

Zatím se všechno teprve rozjíždí, ale předpokládáme, že škola bude otevřena nejpozději do konce tohoto roku.

O zakladatelích moderní doby

Anne Mariette Granger

* 4.6.1984

Roku 1984 se Anne narodila manželům Grangerovým, přičemž dostala své druhé jméno - Mariette  po své kouzelnické matce. Annina matka zemřela v souboji se Smrtijedy (patřila do Fénixova řádu), když bylo Anne pouhých šest let. Anne pak vyrůstala v městě Roseriveru, se svým otcem Jamesem, který se později odstěhoval do nedaleké vesničky. Anne začala v jedenácti letech studovat v Bradavicích, kde také následovně začala pracovat jako profesorka Magických předmětů, po této praxi se stala ředitelkou školy. Každé prázdniny se však vracela do svého rodného domova - Roseriveru, do jedné z místních částí - Rosehillu, kde vlastní dům Waterlily. Po několika rocích v Bradavicích musela společně se svou zástupkyní školu zavřit a přenechat jiným, na jiném místě, protože škola nefungovala dobře. Anne měla hodně práce s mudlovským světem, kde vyřizovala ne jednu záležitost. Během ředitelování také pracovala na MK jako pracovnice v odboru záhad, kde dala výpověď. Jako přechodné období pro práci si zvolila Anne práci redaktorky v Denním Věštci, kde zatím pořád pracuje. Nyní je ředitelkou této školy, Roanské univerzity, kde se společně s Roxanou Black-Potter pokouší obnovit prastarou magii.

Pokud potřebujete navštívit nebo kontaktovat, zajděte a napište zde:

e-mail: grangerova.anne@seznam.cz

Roxana Anne Black-Potter
*3. 12. 1980
Narodila se roku 1980, 3. 12. Siriusi a Angelice Blackovým, jako sedmá dcera (celkově osmé dítě, proto vládly obavy, jestli magie, kterou by měla mít jako Sedmá Sedmé, skutečně získá. Poté, co změnila talíř v ježka se tyto obavy ukázaly jako neopodstatněné).
 V jedenácti nastoupila do Bradavic a studovala v koleji Havraspár. Po ukončení vzdělání se vydala za poznáním k dalfonům a moonům, kde objevila jisté zkazky o pradávném hradu Roan a magii, kterou po staletí nikdo neviděl. Pak se ovšem vrátila do světa lidí, kde našla kořeny své rodiny v Roseriveru a stala se zatím poslední Hraběnkou.
Pracovala už dříve v Bradavicích společně s Anne Grangerovou, ale tuto školu nakonec opustila snad i kvůli mateřské dovolené. V roce 2012 se totiž provdala za Daniela Pottera a dala mu dceru Aurelii.
Roanu se začala věnovat v období, které je pro Roseriver velmi složité - na začátku Říjnové války.

Pokud potřebujete navštívit nebo kontaktovat Roxanu, zajděte sem:
e-mail: roxana.anne.black@seznam.cz